Læs HjernetumorForeningens nyhedsbrev december 2023

18-12-2023
Her kan du bl.a. læse vores kommende aktiviteter i 2024, hvor vi bl.a. i april 2024 vil holde et møde for tovholdere af netværksgrupperne. Stemningsreferater fra efterårets seminar og retreat. Nye personer i bestyrelsen.
Få vores nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

 
Tilmelding nyhedsbrev

HjernetumorForeningens nyhedsbrev udsendes 4 - 6 gange om året. Vi skriver om livet med en hjernetumor, beretter om ny forskning og nye behandlingstiltag samt informerer om foreningens kurser, netværksgrupper og øvrige aktiviteter.

Ja tak, tilmeld mig